Ми підготували вам список того, що необхідно купити, якщо ви вирішили зайнятися верховою їздою.
Першим і найважливішим елементом захисту, який вам необхідно буде придбати, є, звичайно, шолом.
Він зможе захистити вашу голову у разі падіння з коня на землю, від удару копитом, та й просто від неприємного удару об гілку в лісі.
Як підібрати: насамперед необхідно перевірити шолом на міцність - він має бути жорстким і його має бути складно зігнути. Дуже важливо, щоб ви правильно підібрали розмір шолома. Він повинен щільно сидіти, але при цьому не повинен стискати голову. У якісних шоломах є система вентиляції, завдяки якій ви не відчуватимете дискомфорт, якщо ваша голова спітніє під час тренування.
Другим дуже важливим елементом екіпірування є,взуття.
Саме від якості обраного взуття залежатиме, наскільки добре ви відчуватимете ногами кінь, а значить, і керуватиме ним.
Як підібрати: взуття має бути високим, це можуть бути чоботи, або черевики з крагами. Краги та чоботи повинні бути зроблені з якісної шкіри, добре облягати гомілку, але при цьому не здавлювати її. Після того, як ви одягнете чоботи або краги, злегка присядьте або зігнуті ногу - висота халяви обраного взуття повинна бути такою, щоб його край не врізався вам під коліно. Взуття має бути на підборах до 3-х см, підбор дуже важливий, так як не дає нозі провалитися в стремено, це убереже вас від травм. Підошва має бути рифленою, що запобігатиме ковзанню стопи.
Ще одним важливим елементом екіпірування вершника є бриджі.
Але ж без них у вас є шанс натерти ноги до крові.
Як підібрати: підбираючи бриджі, вибирайте ті, які щільно сидітимуть на вас, при цьому вони не повинні тиснути або натирати, а так само бути вільними, в ідеалі у вас має бути відчуття «другої шкіри». Також при їх виборі дуже важливо враховувати погодні умови, за яких ви плануєте займатися. Якісні бриджі повинні бути повністю або частково виготовлені зі штучної замші, яка називається лея. Саме цей матеріал забезпечує найкраще зчеплення з сідлом. Лея може бути з домішками з натуральних матеріалів, таких як бавовна, віскоза, вельвет і т.д. або термоматеріалів, якщо бриджі розраховані для занять на вулиці в холодну пору року. У складі обов'язково має бути 3-9% еластика.
Також вам необхідно буде придбати рукавички.
Спеціальні рукавички захистять ваші руки від натирання поводями при довгій верховій їзді, а також від виникнення мозолів внаслідок цього. Також рукавички допоможуть вам зафіксувати поводи в правильному напрямку, і зменшити його ковзання в руках. Рукавички захистять ваші руки від холоду та обвітрювання.
Як підібрати: рукавички мають бути виготовлені із щільного матеріалу, але при цьому дозволяти рукам «дихати». Матеріал, з якого будуть виготовлені ваші рукавички, залежатиме від погодних умов та інтенсивності їх використання. Але в будь-якому випадку рукавички повинні мати щільні вставки на долонях та в місці, де проходить привід. При примірюванні рукавичок кілька разів стисніть руку в кулак так, ніби ви тримаєте в руках привід - рукавички, які вам підійдуть, добре облягають кисть руки, але при цьому не сковуватимуть руху, і не тиснуть на кісточки пальців.
Якщо ви плануєте займатися на вулиці в холодну пору року, вам знадобиться жилет.
Він допоможе вам не замерзнути, при цьому не сковуватиме руху і збереже вашу маневреність.
Як підібрати: жилет повинен бути виготовлений із спеціального термоматеріалу, що має ефективну вентиляцію. Жилет повинен легко регулюватись за розміром. Особливу увагу варто звернути на комір жилета, важливо, щоб він не терся про шолом на потилиці, але при цьому захищав вашу шию від вітру та холоду. Безперечним плюсом буде наявність у жилеті кишень, у які ви зможете покласти необхідні вам дрібні речі.
Не забудьте про гольфи.
Гольфи допоможуть стабілізувати ваші суглоби та м'язи, покращать циркуляцію крові, внаслідок чого ваші ноги менше втомлюватимуться.
Як підібрати: вибирайте гольфи, які виготовлені з натуральних матеріалів, що дихають з плоским швом, гумка по краю гольфів повинна бути м'якою і не тиснути. У підошовній частині гольфів має бути підкладка.
Якщо у вас волосся нижче плечей, то прибрати під шолом його буде проблематично, таке волосся необхідно заколювати шпилькою.
Враховуйте, що займатися верховою їздою з розпущеним волоссям категорично заборонено і дуже небезпечно, оскільки волосся закриє вам огляд місцевості, і ви можете не помітити перешкоду на своєму шляху, що може призвести до сумних наслідків.
Але найголовніше - це, звичайно ж, вам має бути абсолютно комфортно в тому одязі, який ви обрали.
Ми не рекомендуємо вам економити на екіпіруванні, особливо якщо ви плануєте займатися верховою їздою систематично, і вибирати якісні, довговічні речі, які забезпечать вам максимальний комфорт.